På grunn av økt smittetrykk anbefaler Hamar kommune at alle elever og ansatte tester seg med selvtest i løpet av de siste 24 timer før de møter på skolen etter juleferien - ikke bare de som har symptomer.
Vi håper det er mulig for elever å få tak i selvtester. Tester kan hentes gratis i den enkelte kommune. For åpningstider, se den enkelte kommunes hjemmeside.
Marit Thobiassen Strande
Hamar katedralskole vil ha tester for utdeling mandag fra 18-20 og tirsdag fra 07.00 - 15.30. Tester kan hentes i resepsjonen, hovedinngangen. Vi ber om at elever og foresatte som skal hente test bruker munnbind og holder 1 meters avstand.
Hamar katedralskole fortsetter på rødt nivå og elevenes Plan for undervisning gjeldende fra 16.des. til og med 12.januar følges.