Hovedside
The Real Thing
Mandag hadde Katta besøk av The Real Thing. Det er et anerkjent norsk souljazzband som spilte i Hamar under Anjazz.
Mandag holdt de to konserter i Store Auditorium
The Real Thing er en norsk-svensk souljazzgruppe med base i Oslo. Etter saxofonisten Sigurd Køhns plutselige dødsfall i 2004, lå The Real Thing i dvale inntil 2010, da bandet gjorde et vellykket comeback. Medlemmene i bandet er Paul Wagnberg på Hammond B3 orgel, Staffan William-Olsson på gitar, Torstein Ellingsen på trommer, og Dave Edge på saxofon.
The Real Things musikk består for det meste av originalt materiale. Musikken kombinerer innflytelser fra amerikansk Blue Note-jazz (representert av musikere som Jimmy Smith, George Benson, og Wes Montgomery) og elementer fra moderne populærmusikk. Resultatet er en blanding av genre som swing, blues, funk og rock.(kilde:http://no.wikipedia.org/wiki/The_Real_Thing)
The Real Thing ble en behagelig opplevelse De spilte bra, og det svingte i store auditorium. Mest applaus høstet nok trommisen Torstein Ellingsen med sine tromme solo.
|
|
|
|